Simonyi Zsigmond Kárpát-medencei helyesírási verseny

A Simonyi Zsigmond helyesírási verseny minden évben megrendezésre kerül, viszont a járvány miatt idén online tartották meg, ezért a tollbamondás része elmaradt. 2021. február 24-25-én rendezték meg az iskolai fordulókat.

Az első és a második fordulóban még külön csoportban versenyeznek a megyék, a főváros és az erdélyi területek. A verseny minden fordulójában egy kategóriában versengenek az általános és a középiskolai 5-8. évfolyamos tanulók. Megtalálható az interneten a gyakorló feladatsor, amihez egy jelszó és egy felhasználónév volt szükséges. A verseny előtti héten megkaptuk a kódjainkat Solymosi Anita tanárnőtől, a helyesírási verseny felelősétől, valamint próbatesztet is töltöttünk ki, hogy a versenyen már semmilyen informatikai akadályba ne ütközzünk.

Ezen a versenyen iskolánk legjobb magyarosai vettek részt. 45 perc állt rendelkezésünkre, hogy megoldjuk a nyelvtan feladatsort. Nem volt könnyű, de a legjobb tudásunk szerint oldottuk meg a feladatokat.

Az iskolai diákjai a középmezőnyben végeztek. Kíváncsian várjuk, hogy kiket hívnak be közülünk a megyei fordulóra.

Tivadar Lilien 6. a