Bolyai Természettudományi Csapatverseny

A Bolyai Természettudományi Csapatverseny 3-8. osztályos tanulók számára volt meghirdetve. Négy fős csapatok jelentkezhettek a megmérettetésre. Nagyon tetszett nekünk, hogy minden résztvevő csoport fantáziadús csapatnevet választott magának. Ötödikesként először indultunk ezen a versenyen, mely nagyon izgalmas és nagyon jó csapatfejlesztő is volt.

Azon a bizonyos pénteki napon, 2021. február 5-én nagy-nagy izgalommal érkeztünk a versenyre. A feladatok megoldására 60 perc állt a rendelkezésünkre. Ennyi idő alatt 12 feleletválasztós feladatot kellett megoldanunk, valamint egy kifejtős, szövegalkotásos feladat várt ránk. Változatos kihívások elé állítottak minket. Kérdéseket tettek fel az év állatairól, a környezettudatos életmódról, térképismeretről, termesztett növényekről, házi- és ház körüli állatokról. A feladatokat online kellett elküldeni, de papír alapon is megoldhattuk azokat.

Nekünk nagy megtiszteletetés volt, hogy részt vehettünk ezen a versenyen, nagyon ajánljuk mindenkinek ezt a versenyt. Az elért 24. helyezésünkre nagyon büszkék vagyunk. Jövőre mindenképpen szeretnénk újra részesei lenni ennek a megmérettetésnek.

Kiss Hédi és Ilyés Laura 5. a

A következő táblázatban a Bolyai természettudományi verseny csapatait és elért helyezésüket láthatjátok. Öt megye (Borsod- Abaúj-Zemplén, Hajdú- Bihar, Heves, Nógrád és Szabolcs- szatmár- Bereg megye) diákjai közül a következő eredményeket érték el diákjaink:

Helyezés Csapatnév Tagok
29. Természet angyalai Kiss Hédi, Wolf Tímea, Ilyés Laura, Kenéz Gáspár Milán
16. Párosduó Mászlai Donátó, Péter Patrik, Orbán Nóra, Budai Katalin Míra
14. Négyen a rengetegben Kovács Zsófi, Molnár Vencel, Takács Tibor, Tóth Kevin
11. Jégvirágok Szabó Anissza, Sipos Beáta, Csuka Róbert, Széplaki Csaba
10. Hatásos 6.a-sok Simon Petra, Schvarzkopf Lujza Hanna, Tivadar Lilien, Debreceni Zsuzsa
8. Kisbaglyok Dávid Réka, Iklódi Emma, Király Judit, Máté Sára
7. Négyszirmú hóvirág Ács Attila, Fórián Dóra, Porkoláb Viktória, Börcsök Balázs
3. Kiskecskék773325 Kállai Amanda, Kovács Zsombor, Mike Márta Stella, Tóth Ádám
2. Természet a példaképünk Gál Imre, Orbán Szabina, Tóth Janka, Váncsodi Viktória