FARSANG

A farsang az év azon időszaka, amikor az emberek jelmezbe bújnak, és mulatnak egy jót. De azt tudtátok, hogy valójában az emberek a farsangot azért találták ki, hogy elűzzék a telet? Legalábbis régen így volt.

A vírus miatt sajnos idén nem tudtunk olyan farsangot tartani, mint pár évvel ezelőtt, de legalább nem maradt el. Az idei farsang furcsa, de egyben különleges és egyedi volt. Az igazgatónő és a tanáraink egy jó ötlettel rukkoltak elő. Bár eltérő a megszokottól, de egy kis változás is kell! Azt találták ki, hogy a hét különböző napjain más -más színű és mintájú ruhákat öltsünk magunkra!Kedden piros ruhában, szerdán pöttyös vagy csíkos ruhában, csütörtökön pedig kockás öltözetben érkeztünk a suliba. Különféle álarcokat készítettünk a ruhákhoz. Zsűri figyelte meg minden nap az öltözékeinket, kiegészítőinket. A pedagógusok is velünk együtt a témahétnek megfelelően jelentek meg az iskolában, ami külön tetszett nekünk.
A péntek volt a hab a tortán, mert be lehetett öltözni jelmezbe. Több érdekes és kreatív jelmezt láthattunk, de szomorú volt látnunk, hogy nem mozgatta meg ez a rendezvény az iskola egész közösségét, hiszen nem mindenki öltött magára maskarát a pénteki napon. A tanáraink közül viszont többen is beöltöztek különféle jelmezbe, ami nagyon tetszett a diákoknak.

Versenyt is hirdettek, hogy amelyik osztályból a legtöbben beöltöznek, azok díjat fognak kapni. A legaktívabb osztályközösségeket gyümölcskosárral jutalmazták.

Összeségében nekünk tetszett az idei farsang, mi jól éreztük magunkat.

Blága Balázs 6. a és Dávid Laura 6. c