Hulladékcsökkentési hét a Bocskaiban

A 2020-21-es tanév novemberében iskolánk csatlakozott az Európai hulladékcsökkentési héthez.

Osztályfőnöki órákon az általános tájékoztatást követően a hulladék és szemét fogalmát tisztázták a diákok tanáraik segítségével, majd közös ötletelés következett, az iskolában hogyan lehet csökkenteni az ott, helyben keletkező hulladék mennyiségét.

Rajzórákon hulladékcsökkentési plakátot készítettek minden évfolyamon

DÖK, könyvtár pedig paravánt állított a folyosóra, melyre a gyerekek kitűzhették saját rövid írásukat arról, hogy mit tesznek a hulladék keletkezésének megelőzése érdekében a mindennapi iskolai (vagy otthoni) tevékenységeik során, ill. pályázatot írtak ki - „Készítsetek hulladékból hasznos tárgyakat!” - címmel. Az elkészült műveket a paraván alá állították ki.

Az eseményről készült képek ezen a linken megtekinthetőek.