A november 9-i Feltalálók Napja és a november 10-i Tudomány Világnapja apropóján iskolánk bekapcsolódott a Digitális Edukációs Múzeumi Órák 3. online eseményébe, Híres magyarok tematikával.
A változatos múzeumpedagógiai tartalmak és játékok korosztályi bontásban november 23-tól voltak elérhetőek. Közel 40 múzeum feladatait és játékait gyűjtötték össze számunkra a szervezők. Többféle feladattípussal készültek: edukációs videók, kisfilmek, online fejtörők, LearningApps tankocka feladatok, Redmenta kvízek és virtuális múzeumi séták.
Időutazásra invitálták a diákokat Erzsébet királyné személyén keresztül az Osztrák-Magyar Monarchia mindennapjaiba. Petőfiről, Kossuthról, Széchenyiről, Rippl-Rónairól, Móra Ferencről vagy éppen Gárdonyi Gézáról is olyan érdekességeket tudhattak meg a diákok, amikre tanórai keretek között nem biztos, hogy van lehetőség kitérni. Hoztak hungarikumokat: Rubik Ernő és a bűvös kocka, Gábor Dénes és a hologram, Bíró László és a golyóstoll, Richter Gedeon és a Calmopyrin. Megismerhettük az ókori Öveges professzor Philon kísérleteit, amelyek a mai napig a fizika törvényeinek szemléltetésre használhatók az oktatásban.
A Mozaik Múzeumtúra a Nemzeti Kulturális Alap támogatásával valósult meg, a Néprajzi Múzeum szakmai támogatásával és az Örökség Kultúrpolitikai Intézet koordinálásában.
Derecske, 2020.11.26.
Katonáné Molnár Mária