A pályaválasztás időszaka

Iskolánk 8. osztályos tanulói január végén megírták a központi írásbeli felvételi feladatlapokat, valamint ezekben a napokban kezdődtek el a szóbeli felvételi elbeszélgetések is. Hetedikesként nagy izgalommal éljük meg mi is ezt az időszakot, hiszen gyorsan elrepül ez az egy év és jövőre ránk vár ez az óriási megmérettetés. A felvételik kapcsán kérdeztük a nyolcadik osztályos diáktársainkat. Kállai Amanda, Máté Sára, Madacska Bálint, Kovács Zsombor és Kovács Péter válaszait olvashatjátok összesítve. Az interjú nagy segítség lehet mindannyiunknak a jövőre vonatkozóan. Fogadjátok szeretettel!

Milyen szempontok alapján választottatok középiskolát?

Több kérdés fogalmazódott meg bennünk a választással kapcsolatban. Mely tantárgyakban vagyunk erősebbek? Mi az, amit szívesen tanulnánk emelt óraszámban a jövőben (is)? Milyen távlati terveink vannak az érettségi után? Milyen szakmát szeretnénk tanulni? Mely tantárgyakból lesz szükség esetleg emelt szintű érettségire? Mi a véleménye a már elballagott derecskei Bocskais diákoknak egy-egy iskolával kapcsolatban?
Valamennyi kérdés megválaszolása szükséges volt ahhoz, hogy a számunkra megfelelő középiskolát jelöljük meg. Nagyon fontos, hogy színvonalas képzésben részesülhessünk a jövőben is és szeressük a leendő iskolánkat.

Kik segítettek a középiskolák megjelölésében?

Főként a szüleinkkel beszéltük meg a jelentkezést, de a barátaink, ismerőseink és természetesen az osztályfőnökeink és a tanáraink véleményét is kikértük.

Hogyan éltétetek meg, hogy a kialakult helyzet miatt nem mehettetek el személyesen iskolát látogatni?
A kialakult veszélyhelyzet miatt online videók segítségével nyerhettünk betekintést a középiskolákba. Akik központi felvételit írtak, azok kicsivel szerencsésebb helyzetben voltak ebből a szempontból, ugyanis a központi felvételit a legtöbb diák abban az iskolában írta meg, amit elsőként jelölt meg, szóval a felvételi megírásakor személyesen is bepillanthattunk az intézményekbe. Ez természetesen nem ugyanaz, mint amikor a nyílt napokon egy- egy tanórára is beülhetnek a diákok.

Hogyan készültetek a központi felvételikre?
Otthon és az iskolában egyaránt. Előző évi teszteket töltöttünk ki otthon, valamint az iskolánk által szervezett felvételi előkészítők segítségével készültünk az írásbeli felvételikre.

Mennyire találtátok nehéznek?
Váratlanul ért minket, hogy ebben az évben nehezebb volt a magyar, mint a matek. Az előző évek tapasztalatai azt mutatták, hogy a matek szokott a nehezebb lenni.

Elégedettek vagytok az elért pontszámaitokkal?
Igen, viszont figyelmetlenségből eredő hibákat sajnos vétettünk.

Hogyan készültök a szóbeli felvételikre?
A felvételi előkészítőkön rendszeresen készülünk a szóbeli felvételikre is.

Van- e valami aggályotok a szóbelivel kapcsolatban?
Talán csak az, hogy maszkban nehezebb lesz beszélni, de ez nem fogja korlátozni tudásunkat.

Mit üzennétek a mostani hetedikes diáktársaitoknak?
Tanuljatok, tanuljatok, tanuljatok! Most még el sem hiszitek, de gyorsan elrepül ez az egy év.

Köszönjük szépen a válaszaitokat és sok sikert kívánunk Nektek a szóbeli felvételikhez is!

Készítették:
Hudák Regina