Öko beszámoló 2016/2017. tanév

• Munkacsoportunk harmadik éve alakult, működésének eredményeképpen 2016. január 1-től iskolánk jogosult az Öko iskola cím viselésére.

Munkacsoportunknak 8 tagja van, az iskolai élet minden területéről, hiszen a természetvédelem, környezetvédelem, az öko szemlélet alakítása, formálása nem korlátozódik egy adott területre, hanem kiterjed az élet minden részére.

Munkákat az év elején elfogadott munkaterv szerint végeztük.
    - Iskola a természetben szakkör eredményes működése, melynek során a diákok bepillantást nyertek a kertművelés rejtelmeibe.
    - Környezetvédelmi őrjárat a településen
    - Látványos kémia óra
    - Klubnapközis foglalkozások az alsó tagozaton
    - „Cipősdoboz” ajándék akció megszervezése
    - Természettudományi versenyeken való részvétel (Bolyai csapatverseny, Herman Otto Természettudományi verseny, Földes - Természetvédelmi vetélkedő)
    - Öko faliújság létesítése, folyamatos frissítése
    - Figyelemfelhívás a természettudomány neves napjain (Állatok világnapja-rajzverseny, Víz világnapja-rádió, Madarak-fák napja-faliújság, Föld napja- vetélkedő)
    - Rendszeres szemétszedés az iskola területén
    - Egészségnapok a DÖK-kel
    - Családtervezési órák a 8. évfolyamon
    - Zöld projekt
    - Bemutató óra a környezetvédelem helyzete az iskolánkban - témában
    - DÖK napon a helyszínek is hozzájárultak a gyerekek szemléletformálásában. (kerékpáros ügyességi pálya, népi játékok
    - Népi ünnepek előtt (karácsony, farsang, húsvét) a népszokások megismerése – könyvtár - WC-k, csapok ellenőrzése, javítása

A meg nem valósult célok:
    - Az iskola zöldítése, tantermek zöldítése, dekorálása, virágosítása
    - Félévente kerékpártúra minden osztályban
    - A szelektív hulladékgyűjtés iskolánkban gyerekcipőben jár
    - A szülők bevonása az iskolai környezetvédelmi programokba.

Javaslatok a következő tanévre vonatkozóan:
    - A Zöld-csoport működése a DÖK-ön belül aktivizálni
    - A termek zöldítése, osztályonként virágfelelős - DÖK zöld-csoportja ezt nézze
    - Minden évfolyamon, minden évben legyen szelektív hulladékgyűjtéssel foglalkozó osztályfőnöki óra (A tudás atyja az ismétlés)
    - Neves napokon 5 perc az ofi órákból a témára
    - A neves napokon, a szakórákon a témával kapcsolatos feladatok megoldása
    - Az ügyeletes osztályok a szemetelőket is figyeljék
    - A tanórák kezdésekor a tanár legyen az utolsó, aki bemegy, ő legyen az utolsó, aki kijön a teremből.
    - Javítani kell az intézmény együttműködését a fenntarthatóság területén

Derecske, 2017. június 20.

Kurczina Csabáné Szmerek Gabriella